راه اندازی مغازه پلاستیک فروشی

راه اندازی مغازه پلاستیک فروشی

ایران پلاستیک پخش پلاستیک ایران
دوشنبه 04 تیر 3
دسته‌بندی(ها) : اخبار ایران پلاستیک

راه اندازی مغازه پلاستیک فروشی

سود مغازه پلاستیک فروشی چقدر است ؟ شاید شما هم جز آنهایی باشید که قصد راه اندازی مغازه پلاستیک فروشی دارید و سوال هایی دارید که به دنبال جواب آن می گردید و مانند هر کس دیگری دوست دارید قبل از راه اندازی مغازه پلاسکو خود از سود آن مطمئن باشید . ما در این نوشته سعی می کنیم تمامی چیزهایی که باید در شروع راه اندازی پلاستیک فروشی بدانید به شما آموزش بدهیم . شاید مهم ترین و کلیدی ترین سوالی که تمامی مشتریان تازه وارد از ما می کنند این است که سود پلاستیک فروشی چقدر است؟ و یا اینکه آیا اصلا راه اندازی یک فروشگاه پلاسکو به صرفه هست یا نه؟ بیاید از ابتدا با هم شروع کنیم.

  • پلاستیک فروشی چیست ؟
  • میزان سرمایه لازم برای یک مغازه پلاسکو چقدر است ؟
  • مغازه پلاستیک فروشی چه شرایطی باید داشته باشد ؟
  • خرید اولیه را چگونه انجام بدهیم ؟
  • چه تعداد محصول و تولید کننده در بازار پلاستیک وجود دارد ؟
  • بعد از خرید چگونه قیمت گذاری کنیم ؟
  • با اجناس شکسته شده در حمل و نقل چه کنیم ؟
  • خرید از کارخانه های تولیدکننده پلاستیک به صرفه تر است یا از پخش های پلاستیک ؟
  • چطور می توانیم اجناس فروشگاه خود را چکی (شرایطی) خرید کنیم ؟
  • و ...

اگر حوصله کنید ما سعی می کنیم به تک تک این سوالها جواب بدهیم .

پلاستیک فروشی چیست ؟

در حقیقت پلاستیک فروشی به مغازه هایی گفته می شود که شامل انواع محصولات پلاستیک ، بلور و لوازم خرده ریز خانه و آشپزخانه و گاهی هم لوازم یک بار مصرف می باشد . این فروشگاه ها دارای تنوع محصولات بسیار بالا و همچنین گستردگی رنگ و طرح می باشد، از این جهت مدیریت و به اصطلاح عامه جور کردن اجناس پلاستیک فروشی کار سخت و خواهان تجربه کاری بالا است.

میزان سرمایه لازم برای یک پلاستیک فروشی چقدر است ؟

اینکه شما چه میزان سرمایه برای شروع کار لازم دارید را اول از همه این تایین می کند که شما چه سبک محصولاتی را در مغازه خود برای فروش قرار دهید . در چند سال اخیر گروهی از فروشگاه ها با تهیه محصولات ارزان قیمت پلاستیک فروشگاه های حراجی 2000 تومانی را راه اندازی کردند که البته امروز مبلغ آن بالاتر رفته است . اما بعضی دیگر بیشتر به سمت اجناس لوکس پلاستیک و کالاهای قیمت بالاتر را در قفسه های خود قرار داده اند. اینکه بخواهید یک لوکس فروشی پلاستیک داشته باشید و یا یک پلاستیک حراجی را راه اندازی کنید ، میزان سرمایه اولیه شما را تغییر می دهد . اما در نهایت اگر قرار باشد اجناس را از تهران خرید کرده و به شهر خود ببرید شما می بایست یک خرید کلی انجام دهید که کرایه بار شما در میزان خرید تقسیم شود . یک ماشین بار نیسان امروز میانگین بین 50 تا 60 میلیون تومان هزینه بر میدارد و هر چقدر سرمایه شما بیشتر باشد جنس شما جور تر می شود. سود میانگین شما برای تک فروشی چیزی مابین 30 تا 35 درصد میباشد

مغازه پلاستیک فروشی چه شرایطی باید داشته باشد ؟

یک پلاسکو فروشی از آن جهت که دارای اجناس بسیار متنوعی است باید فضای مناسب و نسبتا بزرگی را در اختیار داشته باشید . قفسه های متعدد که هر کدام باید بخش بندی منظم و درستی داشته باشند تا مشتریان بتوانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند و از سر درگمی آنها جلوگیری شود . از این جهت جدا از محیط فروشگاه شما می بایست فضایی برای انبار کردن محصولات اضافه خود هم داشته باشید تا در صورت تمام شدن یک محصول آن را سریعا از انبار جایگزین کنید .

زیبایی ظاهری فروشگاه ، هماهنگی محصولات ، دسته بندی درست قفسه ها و قیمت گذاری به صورتی که مشتری نخواهد دائما قیمت یک محصول را سوال کند از مزایای یک فروشگاه پلاسکو خوب است.

خرید اولیه را چگونه انجام بدهیم ؟

برای خرید اجناس خود پس از آن که شناخت اولیه ای از محصولات و قیمت های آن بدست آوردید ، نوبت به انتخاب محل پخش عمده پلاستیک می رسد. شما می بایست از بین شرکت های پخش کننده پلاستیک و لوازم خانگی به دنبال یک مرکز فروش باشید که اولویت های شما را تامین کند . از جمله نیازهای اساسی یک شرکت پخش داشتن تنوع محصولی بالا ، داشتن ارتباط مستقیم با کارخانه های تولیدکننده پلاستیک ، امکان گرفتن سریع سفارش و ارسال بار ، قیمت گذاری درست و مناسب با بازار ، ارائه خدمات فروش غیر حضوری ، امکان خرید شرایطی بار (چک مدت دار) ، ارسال بار مطابق با خواست و نیاز مشتری و ... موارد بسیار دیگری می باشد که شما می بایست آنها را بررسی نموده و سپس وارد مرحله خرید شوید . ترجیح بیشتر فروشگاه های پلاسکو این است که با چند پخش مختلف در ارتباط باشند تا از این طریق بتوانند محصولات متنوع تری را وارد فروشگاه خود کنند .

چه تعداد محصول و تولید کننده در بازار پلاستیک وجود دارد ؟

در بازار پلاستیک و لوازم خانگی ایران ، انبوهی از تولید کنندگان ریز و درشت وجود دارد که هر کدام از آنها ممکن است از یک جنس تا گاهی 350 قلم جنس متنوع را تولید کنند. همچنین بسیاری از برند ها نیز وجود دارند همچون هوم کت پلاستیک و لیمون پلاستیک به این حجم رنگبندی متنوع محصولات را اضافه کنید که گاهی تا 20 رنگ مختلف می رسد . داشتن این سبد گسترده کالا نه تنها غیر ممکن بلکه عقلانی هم نیست . پس چه باید کرد ؟ راه حل ماجرا در این است که شما باید به سرعت تولیدکنندگان برتر پلاستیک ایران را بشناسید و از میان محصولات این تولید کنندگان نیز جنس های پر فروش تر و عامه پسند تر را شناسایی کنید . از حجم انبوه یک محصول کالاهای مشابه را یک به یک خط زده و بهترین ها را برای ارائه در قفسه فروش خود پیدا کنید . در این بخش نمی توانیم این کارخانه ها را معرفی کنیم اما به زودی لیست از بهترین تولیدکنندگان پلاستیک را در سایت ایران پلاستیک قرار خواهیم داد .

بعد از خرید چگونه قیمت گذاری کنیم ؟

پس از آنکه برترین کالاهای بازار را شناسایی کردید و آنها را خریداری نمودید، زمان قیمت گذاری محصولات فروشگاه شما می رسد .برای اینکار میتوانید یک الگوی خاص برای خود طراحی کنید و یا به صورت شناور اینکار را انجام دهید . ترجیح ما روش دوم است ، یعنی بر مبنای قیمت خرید ، توان فروش ، و ... قیمت یک کالا را محاسبه کنید.در بسیاری از موارد شما کالاهای رقابتی دارید ، یعنی اجناسی که سایر فروشگاه های نزدیک شما نیز آنها را ارائه می دهند و شما می بایست روی این اجناس حداقل سود را در نظر بگیرید . اما آنچیزی که مسلم است قیمت گذاری درست و دقیق می تواند به میزان زیادی فروش شما را افزایش دهد .

با اجناس شکسته شده در حمل و نقل چه کنیم ؟

هنگامی که اجناس سفارش داده شما به دستتان می رسد امکان دارد با مقدار جنس شکسته شده در راه مواجه شوید . این اجناس که در اصطلاح صنف ما به آنها مرجوعی گفته می شود شامل قانون بازگشت محصول می شود اما باید به یاد داشته باشید که اجناس مرجوعی برای هر کارخانه ای متفاوت می باشد. به این صورت که اجناس بعضی از کارخانه ها به طور کل شامل مرجوعی نمی شود و بعضی دیگر هم بعضی کالاها را شامل مرجوعی می دانند و بعضی دیگر را نه . این که چه جور جنسی و از کدام تولید کننده شامل مرجوعی می شود را به مرور زمان یاد خواهید گرفت . اما خبر خوب اینکه بیشتر جنس های پلاستیک شامل مرجوعی می شود .

خرید از کارخانه های به صرفه تر است یا از پخش ها ؟

بیشتر مشتریان تازه کار می پرسند که چرا بجای خرید از یک پخش پلاستیک مستقیم از کارخانه خرید نکنیم ؟ و اینکه قیمت اجناس در پخش ها چقدر بیشتر از کارخانه است ؟ جواب این سوال پیچیده است از این جهت که شرایط خرید هر مشتری و شرایط فروش هر کارخانه متفاوت است اما در کل در صورتی که بخواهید این حجم زیاد جنس را با تنوع و در رنگبندی مختلف از کارخانه های تولید کننده خرید کنید می بایست سرمایه بسیار زیاد و انبار بزرگی برای ذخیره این همه کالا داشته باشید که طبیعتا هم بصرفه و هم عقلانی نیست . شما می توانید بجای طرف حساب شدن با ده ها کارخانه فقط با چند پخش کننده پلاستیک در تماس باشید و اجناس آنها را تهیه کنید. اما قیمت پخش ها در اکثر مواقع (استثناهایی وجود دارد ) با کارخانه های تولیدکننده برابر است و یا چندان تفاوتی نمی کند که مشتری بخواهد رنج و سختی درگیر شدن با کارخانه ها را بخود بدهد . اما از همه اینها مهم تر زمانی است که شما در فروشگاه به کسری بار برخورد می کنید و فقط یک یا چند کارتن خرید کسری دارید ، اینجاست که دیگر کارخانه ها شما را پشتیبانی نمی کنند و شما باید به سراغ یک پخش بروید.

چطور می توانیم اجناس فروشگاه خود را چکی (شرایطی) خرید کنیم ؟

این یک مطلب واضح است که شما می بایست در نهایت به سمت این بروید که در بازار پلاستیک ایران دارای اعتبار شوید .یعنی بجای اینکه هر بار خرید خود را به صورت نقدی انجام بدهید بتوانید با چک مدت دار خرید کنید و از این طریق بتوانید تعادل را در خرید و فروش خود برقرار نمایید. اما برای کسب اعتبار در بازار پلاستیک می بایست ابتدا از خرید نقدی شروع کنید و کم کم از چک های کوتاه مدت به شرایط بلند مدت تری برسید . این امر میسر نمی شود مگر با خوش حسابی .

اگر برای راه اندازی مغازه خود نیاز به راهنمایی داشتید میتوانید با شماره واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید تا در این امر شما را یاری کنند.

شبکه های اجتماعی ایران پلاستیک :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مشاوره رایگان:09124721467

تلگرام :www.telegram.me/plastic_ir

اینستاگرام :www.instagram.com/iranappliance

ایمیل:info@iranplastic.net

لینکداین:www.linkedin.com/in/iran-plastic

بازدید : 451

اخبار مرتبط...

لوگوی ایران پلاستیک
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ایران پلاستیک است. طراحی سایت : نونگار پردازش